Esiopetuksen ja varhaiskasvatuksen kalenteri

Syksyn 2019 kalenteri on jo näkyvissä ja aika täynnä!
Vapaana olevat ajat varattavissa sekä kevätkaudella 2020 on vielä talviaikoja.

Hyvää kesää

 

Luontokoulukalenteri 2019 syksy

               
VARHAISKASVATUS-RYHMÄT, EO-RYHMÄT     VK aik. EO,1,2lk aik. yhteyshenkilö
 SYYSLUKUKAUSI 2019
ma 5.8. Veso Kämmenniemi
ti 6.8. toimisto ja suunnittelu
ke 7.8.
to 8.8.
pe 9.8.
la 10.8.
su 11.8.
ma 12.8. Terälahti
ti 13.8. Terälahti 0,1-2lk (35+3) Salonen, Sumujärvi
ke 14.8. Terälahden pk (7+1) Kulovuori
to 15.8. Kämmenniemen pk / Ketut ja Hiiret. 5v 10 2 Saari
pe 16.8. Toimisto
la 17.8.
su 18.8.
ma 19.8. Itätuulen pk /Linnainmaan koulun eo 16 3 Penttinen
ti 20.8. Itätuulen pk /Linnainmaan koulun eo 19 3 Kylmäniemi
ke 21.8. Itätuulen pk /Linnainmaan koulun eo 16 3 Riihiluoma
to 22.8. Itätuulen pk /Linnainmaan koulun eo 16 3 Penttinen
pe 23.8. Terälahti
la 24.8.  
su 25.8.
ma 26.8. Kämmenniemen pk/ Jänöt ja oravat, 5v   ruokailemassa             (sekä israelilais-suomalainen leirikouluilta) 11 2 Julin
ti 27.8. Metsäniityn koulun eo 11 2 Yli-Hietanen
ke 28.8. Tahmelan varhaiskasvatusyksikkö, 5v 12 2 Blom
to 29.8. Ympäristökasvattaja palaveri, virastotalo
pe 30.8. Tahmelan varhaiskasvatusyksikkö, 5v 11 2 Blom
la 31.8.
su 1.9.
ma 2.9. Sorilan eo /Pöllönpesä 13 1 Loppinen
ti 3.9. Hallilan koulun eo /Riemukaaret 18 3 Zacheus
ke 4.9. Järvensivun integr. eo /Hippoksen pk/ Kultasiivet 14 3-4 Lång
to 5.9. Järvensivun integr. eo /Hippoksen pk/ Lemmikit ja Ketut 15 2 Lång
pe 6.9. toimisto
la 7.9.
su 8.9.
ma 9.9. Harjun koulun eo I 22 2 Salokorpi
ti 10.9. Harjun koulun eo II 23 2 Salokorpi
ke 11.9. Raholan pk / Kissankäpälät 11 2 Helo
to 12.9. Sammon koulun eo/ Hippoksen pk /Ilvekset 13 2 Ruotanen
pe 13.9. Sammon koulun eo/ Hippoksen pk / Siilit 14 2 Ruotanen
la 14.9.
su 15.9.
ma 16.9. Kissanmaan koulun eo 18 2 Tulasalo
ti 17.9. Kissanmaan koulun eo 20 2 Tulasalo
ke 18.9. Kissanmaan koulun eo 19 2 Tulasalo
to 19.9. Kissanmaan pk/ Lemmikit ja Kanervat 12 2 Jokinen
pe 20.9. Atalan koulun eo/Timantit 14 2 Valinen
la 21.9..
su 22.9.
ma 23.9. Orimuksen pk /Puuhatupa/ Pirtti 20 2 Alhainen
ti 24.9. Raholan koulu/ Pienluokka 5-7v 8 2 Lempinen
ke 25.9. Muotialan koulun eo 23 2 Huhtiniemi
to 26.9. Talvitien pk/koulu eo/ Lentäjät 11 2 Sarriolehto
pe 27.9. Talvitien pk/koulu eo/ Lentäjät 11 2 Sarriolehto
la 28.9.
su 29.9.
ma 30.9. Talvitien pk/koulu eo/ Lentäjät 13 2 Sarriolehto
ti 1.10. Talvitien pk/koulu eo/ Lentäjät 13 2 Sarriolehto
ke 2.10. Koulutus
to 3.10. Koulutus
pe 4.10. auditointi Marttinen nuorisokeskus
la 5.10.
su 6.10.
ma 7.10. Annalan koulun eo/ Huippuvuori 12 2 Antere
ti 8.10. Annalan koulun eo/ Huippuvuori 12 2 Antere
ke 9.10. Tasanteen pk / Nalle Puh ja Kengut 5v 15 2 Leppälä
to 10.10. Tasanteen pk / Nalle Puh ja Kengut 5v 15 2 Leppälä
pe 11.10. toimisto
la 12.10.
su 13.10.
ma 14.10. Syysloma 14.-20.10.2019
ti 15.10.
ke 16.10.
to 17.10.
pe 18.10.
la 19.10.
su 20.10.
ma 21.10. Irjalan pk, 5v 12 2 Yrttimaa
ti 22.10. Metsäniityn koulu  /Karonen /Montessori eo 12 2 Kammonen Vaaleri
ke 23.10. Irjalan pk, 5v 12 2 Yrttimaa
to 24.10. Hallilan koulun eo / Rillirouskut 18 2 Pirtonen
pe 25.10. toimisto
la 26.10.
su 27.10.
ma 28.10. toimisto, suunnittelupäivä
ti 29.10. Juhannuskylän koulun eo /Muumit 13 2 Kaukonen
ke 30.10. Juhannuskylän koulun eo /Muumit 12 2 Kaukonen
to 31.10. Svenska barndaghemmet i Tammerfors /Hjortronen 17 2 Virtaranta
pe 1.11. Svenska barndaghemmet i Tammerfors /Hjortronen 17 2 Virtaranta
la 2.11.
su 3.11.
ma 4.11. Irjalan eo /Pajut 22 2 Keskinen
ti 5.11. Pispalan eo/ Vaahterat 13 2 Hakala
ke 6.11. Pispalan eo/ Vaahterat 12 2 Hakala
to 7.11. Kissanmaan pk /Kanervat, 5v 10 2 Punkari
pe 8.11. toimisto
la 9.11.
su 10.11.
ma 11.11. Raholan koulun eo / Metsätähdet,  Kissankellot 20 2 Posio
ti 12.11. Raholan koulun eo / Metsätähdet,  Kissankellot 20 2 Posio
ke 13.11. vapaa
to 14.11. LYKE-päivät Lahti
pe 15.11. LYKE-päivät Lahti
la 16.11.
su 17.11.
ma 18.11. Irjalan eo / Lepät 13 2 Keskinen
ti 19.11. Kaukajärven koulun eo / Ruiskaunokit, Esikot 18 2
ke 20.11. Kaukajärven koulun eo / Ruiskaunokit, Esikot 18 2
to 21.11. Kaukajärven koulun eo / Ruiskaunokit, Esikot 17 2
pe 22.11. toimisto
la 23.11.
su 24.11.
ma 25.11. Talvitien pk/koulu 0-1lk 14 2 Lahtinen
ti 26.11. Talvitien pk/koulu 0-1lk 14 2 Lahtinen
ke 27.11. Talvitien pk/koulu 0-1lk 14 2 Lahtinen
to 28.11. Talvitien pk/koulu 0-1lk 14 2 Lahtinen
pe 29.11. toimisto
la 30.11.
su 1.12.
ma 2.12. Atalan pk /Metsätontut, 5v 14 2 Jokinen
ti 3.12. Atalan pk /Metsätontut, 5v 14 2 Jokinen
ke 4.12. vapaa
to 5.12. vapaa
pe 6.12. Itsenäisyyspäivä
la 7.12.
su 8.12.
ma 9.12. Irjalan eo/ Lepät 13 2 Keskinen
ti 10.12. Vuoreksen pk/ Ilvekset, 5v 15 2 Kotisaari
ke 11.12. Vuoreksen pk/ Mäyrät, 5v 15 2 Kotisaari
to 12.12. vapaa
pe 13.12. vapaa
la 14.12.
su 15.12.
ma 16.12.
ti 17.12.
ke 18.12.
to 19.12.
pe 20.12. Syyslukukausi päättyy
la 21.12. Joululoma
su 22.12.
ma 23.12.
ti 24.12. Jouluaatto
ke 25.12. Joulupäivä
to 26.12. Tapaninpäivä
pe 27.12.
la 28.12.
su 29.12.
ma 30.12.
ti 31.12. vk   eo yhteyshenkilö
ke 1.1. UUSI VUOSI 2020
to 2.1.
pe 3.1.
la 4.1.
su 5.1.
ma 6.1. Loppiainen