Koulujen luontokoulukalenteri

Lukuvuoden 2019 -2020 kalenteri (alustava, muutokset mahdollisia)

Opettaja, joka koulun kohdalla on mainittu, on meille ilmoitettu yhteysopettaja. Hänen tulisi tiedottaa päivistä muille asianomaisille opettajille koulussaan.

Ota yhteyttä sähköpostilla jos haluat vaihtaa päivää/varata uusia päiviä.

 

päivämäärä koulu luokka oppilaita yhteyshenkilö
to 1.8.2019
pe 2.8.2019
la 3.8.2019
su 4.8.2019
ma 5.8.2019
ti 6.8.2019
ke 7.8.2019
to 8.8.2019 Koulu alkaa
pe 9.8.2019
la 10.8.2019
su 11.8.2019
ma 12.8.2019 Kaarila/Hyhkyn koulutalo 4B 16 + 2 Köykkä
ti 13.8.2019 Juhannuskylän koulu 7A 21 + 3 Kuusisto
ke 14.8.2019 Juhannuskylän koulu 7B 23 + 2
to 15.8.2019 Juhannuskylän koulu 7C 22 + 2-3
pe 16.8.2019 Juhannuskylän koulu 7D 20 + 2-3
la 17.8.2019
su 18.8.2019
ma 19.8.2019 Juhannuskylän koulu 7E 21 + 2 + 3
ti 20.8.2019 Juhannuskylän koulu 7F 22 + 2 + 3
ke 21.8.2019 Juhannuskylän koulu 7G 23 + 2 + 3
to 22.8.2019 Juhannuskylän koulu 7H 18 + 2 + 3
pe 23.8.2019 Juhannuskylän koulu 7I 20 + 2 + 3
la 24.8.2019
su 25.8.2019
ma 26.8.2019 Olkahisen koulu 3-4A ja 4B 39 + 2 Pelli
ti 27.8.2019 Linnainmaan koulu 4A 23 + 1 Saikkonen
ke 28.8.2019 Linnainmaan koulu 4B 28 + 2 Lusa
to 29.8.2019 Lentävänniemen koulu 4B 20 + 1 Hangasmaa
pe 30.8.2019
la 31.8.2019
su 1.9.2019
ma 2.9.2019 Lentävänniemen koulu 4C 19 + 1 Salmenkangas
ti 3.9.2019 Lentävänniemen koulu 4A 20 + 1 Huotari
ke 4.9.2019 Wivi Lönnin koulu 4 21 Liljeroos
to 5.9.2019 Annalan koulu/ Karosen koulutalo 4D 21 + 2  Suni
pe 6.9.2019 Annalan koulu/ Karosen koulutalo 4C 24 + 2 Laitinen
la 7.9.2019
su 8.9.2019
ma 9.9.2019 Linnainmaan koulu 7F 21 + 1  Huhdankoski
ti 10.9.2019 Linnainmaan koulu 7A 24 + 1
ke 11.9.2019 Linnainmaan koulu 7E 10 + 2
to 12.9.2019 Linnainmaan koulu 7C 21 + 1
pe 13.9.2019 Kristillinen koulu 7 28 Saarinen
la 14.9.2019
su 15.9.2019
ma 16.9.2019 Linnainmaan koulu 7B 21 + 1
ti 17.9.2019 Linnainmaan koulu 7D 23 + 1
ke 18.9.2019 Kaarilan koulu 7C 20 + 2 Jutila
to 19.9.2019 Kaarilan koulu 7B 24 + 1
pe 20.9.2019
la 21.9.2019
su 22.9.2019
ma 23.9.2019 Kaarilan koulu 7A 22 + 1
ti 24.9.2019 Kaarilan koulu 7E 23 + 1
ke 25.9.2019 Kaarilan koulu 7D 22 + 1
to 26.9.2019 Kaukajärven koulu 7/erityis 24 Liisa Rainisto
pe 27.9.2019
la 28.9.2019
su 29.9.2019
ma 30.9.2019 Messukylän koulu 4 yht.51 Mettälä ja Elorinne
ti 1.10.2019 Messukylän koulu
ke 2.10.2019 Juhannuskylän koulu 4M 27 Välimäki
to 3.10.2019 Juhannuskylän koulu 4A 29  Mönkkönen
pe 4.10.2019 auditointi
la 5.10.2019
su 6.10.2019
ma 7.10.2019 Kaarilan koulu/ Hyhkyn koulutalo 4 19  Vuorinen
ti 8.10.2019 Lamminpään koulu 4 20 Hulkko
ke 9.10.2019 Vehmaisten koulu yhdysl. 3 -4 yht.45  Harju
to 10.10.2019 Vehmaisten koulu 4a
pe 11.10.2019 Linnainmaan koulu erit. 4 – 5 10 Pihlajamäki
la 12.10.2019
su 13.10.2019
ma 14.10.2019 syysloma
ti 15.10.2019 syysloma
ke 16.10.2019 syysloma
to 17.10.2019 syysloma
pe 18.10.2019 syysloma
la 19.10.2019
su 20.10.2019
ma 21.10.2019
ti 22.10.2019 Tammelan koulu 3 ja 4 yhdysl. 23  Uitti
ke 23.10.2019 Takahuhdin koulu 7G 22 Oksala
to 24.10.2019 Olkahisen koulu 4 17 Berg
pe 25.10.2019 Puistokoulu 6-8lk 8 Lappi
la 26.10.2019
su 27.10.2019
ma 28.10.2019 Yhteinen suunnittelupäivä
ti 29.10.2019 Tampereen Steinerkoulu 4A  2 ryhmää, yht. 27 opp Seija Salo
ke 30.10.2019 Tampereen Steinerkoulu 4B
to 31.10.2019 Tampereen Steinerkoulu 7B 2 luokkaa, yht. 26 Seija Salo
pe 1.11.2019 Tampereen Steinerkoulu 7A Kurko
la 2.11.2019
su 3.11.2019
ma 4.11.2019 Etelä-Hervanta 4 20 Seikola
ti 5.11.2019 Etelä-Hervanta 4 20 Pehkonen
ke 6.11.2019 Etelä-Hervanta 4 20 Lehto
to 7.11.2019 Kaukajärvi saks. ryhmä Qvarnberg-Erholtz
pe 8.11.2019 Etelä-Hervanta 4 20
la 9.11.2019
su 10.11.2019
ma 11.11.2019 Koiviston koulu 4A 29 Sädekoski
ti 12.11.2019 Koiviston koulu 4B 28 Ekola-Nieminen
ke 13.11.2019 Takahuhdin koulu 4 20 Halme
to 14.11.2019 Lyke-päivät
pe 15.11.2019 Lyke-päivät
la 16.11.2019
su 17.11.2019
ma 18.11.2019 Sammon koulu 4 23 Raatikainen
ti 19.11.2019 Pohjois-Hervannan koulu 7 24 Järvenpää
ke 20.11.2019 Pohjois-Hervannan koulu 7 24 Kolunen
to 21.11.2019 Pohjois-Hervannan koulu 7 24 Hariola
pe 22.11.2019 Pohjois-Hervannan koulu 7 24 Taubert
la 23.11.2019
su 24.11.2019
ma 25.11.2019
ti 26.11.2019 Raholan koulu 4 22 Kouvo
ke 27.11.2019 Raholan koulu 4B 25 Harju
to 28.11.2019 Kaukajärven koulu 4 25 Kari
pe 29.11.2019
la 30.11.2019
su 1.12.2019
ma 2.12.2019 Tammelan koulu 4 Välimäki
ti 3.12.2019 Tammelan koulu 4 Seinelä
ke 4.12.2019 Tammelan koulu 4 Siuko
to 5.12.2019
pe 6.12.2019 itsenäisyyspäivä
la 7.12.2019
su 8.12.2019
ma 9.12.2019
ti 10.12.2019 Kaarilan koulu 7-9.erit. 16 Kauko
ke 11.12.2019 Kaarilan koulu 7-9.erit.
to 12.12.2019 Takahuhdin koulu 7 20 Hietanen
pe 13.12.2019 Takahuhdin koulu 7B 22 Kolari
la 14.12.2019
su 15.12.2019
ma 16.12.2019
ti 17.12.2019
ke 18.12.2019
to 19.12.2019
pe 20.12.2019
la 21.12.2019 joululoma
su 22.12.2019 joululoma
ma 23.12.2019 joululoma
ti 24.12.2019 joululoma
ke 25.12.2019 joululoma
to 26.12.2019 joululoma
pe 27.12.2019 joululoma
la 28.12.2019 joululoma
su 29.12.2019 joululoma
ma 30.12.2019 joululoma
ti 31.12.2019 joululoma
ke 1.1.2020 joululoma
to 2.1.2020 joululoma
pe 3.1.2020 joululoma
la 4.1.2020 joululoma
su 5.1.2020 joululoma
ma 6.1.2020 joululoma
ti 7.1.2020
ke 8.1.2020
to 9.1.2020
pe 10.1.2020
la 11.1.2020
su 12.1.2020
ma 13.1.2020 Etelä-Hervannan koulu 7 20  Granat
ti 14.1.2020 Etelä-Hervannan koulu 7 20
ke 15.1.2020 Etelä-Hervannan koulu 7 20
to 16.1.2020 Etelä-Hervannan koulu 7 20
pe 17.1.2020
la 18.1.2020
su 19.1.2020
ma 20.1.2020 Kämmenniemen koulu 7 20/ryhmä Mäntyvaara
ti 21.1.2020 Kämmenniemen koulu 7
ke 22.1.2020 Kämmenniemen koulu 7
to 23.1.2020 Kämmenniemen koulu 7
pe 24.1.2020
la 25.1.2020
su 26.1.2020
ma 27.1.2020 Annalan koulu 4 22 Pollari
ti 28.1.2020 Annalan koulu 4 23 Koivisto
ke 29.1.2020 Lamminpään koulu 4 22 Vatanen
to 30.1.2020 Tesoman koulu 8 al.erit. 10 Vuohiniemi
pe 31.1.2020
la 1.2.2020
su 2.2.2020
ma 3.2.2020 Atalan koulu 4 n.20  Suutari
ti 4.2.2020 Atalan koulu n.20 Birkstedt
ke 5.2.2020 Atalan koulu n.20  Birkman
to 6.2.2020 Wivi Lönnin koulu 4 yht. 71 Köpsi
pe 7.2.2020 Wivi Lönnin koulu 4 Haapasalmi
la 8.2.2020
su 9.2.2020
ma 10.2.2020 Wivi Lönnin koulu 4
ti 11.2.2020 Ahvenisjärven koulu 4 26 Mustalahti
ke 12.2.2020 Hatanpään koulu 4 21 Meriläinen
to 13.2.2020 Takahuhdin koulu 7 20 Räisaänen
pe 14.2.2020
la 15.2.2020
su 16.2.2020
ma 17.2.2020 Leinolan koulu 4 20 Turunen
ti 18.2.2020 Leinolan koulu 4 20
ke 19.2.2020 Leinolan koulu 4 20
to 20.2.2020 Svenska samskolan 4 31 Koskinen
pe 21.2.2020
la 22.2.2020
su 23.2.2020
ma 24.2.2020 talviloma
ti 25.2.2020 talviloma
ke 26.2.2020 talviloma
to 27.2.2020 talviloma
pe 28.2.2020 talviloma
la 29.2.2020
su 1.3.2020
ma 2.3.2020
ti 3.3.2020 Tesoman koulu 4 25-35/luokka Järvinen yht.henk./ Peltola
ke 4.3.2020 Tesoman koulu 4  Kalenius
to 5.3.2020 Tesoman koulu 4 Laaksonen
pe 6.3.2020
la 7.3.2020
su 8.3.2020
ma 9.3.2020 Sampo 4 31 Rauhaniemi
ti 10.3.2020 Kaukajärven koulu 4 21 Ilkka
ke 11.3.2020 Hatanpään koulu 7 21 -24/luokka Välimäki
to 12.3.2020 Lyke-päivät
pe 13.3.2020 Lyke-päivät
la 14.3.2020
su 15.3.2020
ma 16.3.2020 Hatanpään koulu 7 Salminen
ti 17.3.2020 Hatanpään koulu 7 Vaitniemi
ke 18.3.2020 Hatanpään koulu 7 Kuusela
to 19.3.2020 Hatanpään koulu 7 Lius
pe 20.3.2020 Hatanpään koulu 7 Natunen
la 21.3.2020
su 22.3.2020
ma 23.3.2020 Hatanpään koulu 7  Itkonen
ti 24.3.2020 Hatanpään koulu 7 Miller
ke 25.3.2020 Lamminpään koulu 4 23 Malinen
to 26.3.2020 Pispalan koulu 4 24 Kokkonen
pe 27.3.2020
la 28.3.2020
su 29.3.2020
ma 30.3.2020 Kaukajärven koulu 7 20/ryhmä Hanna Ollikainen
ti 31.3.2020 Kaukajärven koulu
ke 1.4.2020 Kaukajärven koulu
to 2.4.2020 Kaukajärven koulu
pe 3.4.2020 Kaukajärven koulu
la 4.4.2020
su 5.4.2020
ma 6.4.2020 Kaukajärven koulu
ti 7.4.2020 Kaukajärven koulu
ke 8.4.2020 Kaukajärven koulu
to 9.4.2020
pe 10.4.2020 pääsiäisloma
la 11.4.2020 pääsiäisloma
su 12.4.2020 pääsiäisloma
ma 13.4.2020 pääsiäisloma
ti 14.4.2020
ke 15.4.2020 FISTA 4 tai 7 20/luokka Rantala
to 16.4.2020 FISTA
pe 17.4.2020 FISTA
la 18.4.2020
su 19.4.2020
ma 20.4.2020 FISTA
ti 21.4.2020 FISTA
ke 22.4.2020 FISTA
to 23.4.2020 FISTA
pe 24.4.2020 Svenska samskolan 7 25 Homqvist, yhteyshenk.
la 25.4.2020
su 26.4.2020
ma 27.4.2020 FISTA
ti 28.4.2020 FISTA
ke 29.4.2020 FISTA
to 30.4.2020
pe 1.5.2020 Vappu
la 2.5.2020
su 3.5.2020
ma 4.5.2020 Sammon koulu 7 20/ luokka Outi Halkola
ti 5.5.2020 Sammon koulu 7
ke 6.5.2020 Sammon koulu 7
to 7.5.2020 Sammon koulu 7
pe 8.5.2020 Wivi Lönnin koulu  3 ja 4 luokka 10 Kirsi-Marja Myllymäki
la 9.5.2020
su 10.5.2020
ma 11.5.2020 Sammon koulu 7
ti 12.5.2020 Sammon koulu 7
ke 13.5.2020 Sammon koulu 7
to 14.5.2020 Takahuhdin koulu 7 25 Lampinen
pe 15.5.2020
la 16.5.2020
su 17.5.2020
ma 18.5.2020 Raholan koulu, Harjun koulutalo 4 Loikkanen
ti 19.5.2020 Raholan koulu, Harjun koulutalo 4 Nikulainen
ke 20.5.2020 Tammelan koulu 1. – 6. 15 Rantanen
to 21.5.2020 Helatorstai
pe 22.5.2020
la 23.5.2020
su 24.5.2020
ma 25.5.2020 Juhannuskylä valmistava opetus 25 Vuolteenaho
ti 26.5.2020
ke 27.5.2020
to 28.5.2020 Avoimet ovet
pe 29.5.2020
la 30.5.2020

 

ruokailu_laavulla_5

IMG_8109