Esiopetuksen ja varhaiskasvatuksen kalenteri

Kalenteri EO_VK_syys2018kevät2019

Kiitos kaikille Tampereen luontokoulun esiopetuksen ja varhaiskasvatuksen henkilökunnalle ja lapsille käynnistänne2017- 2018!

Uusi haku lukukaudelle 2018-2019 on käynnissä.
Uusi kalenteri näkyvissä ! (Ks. alla)

 

Luontokoulukalenteri
2018 -2019
PK EO muut aik. yhteyshenkilö
2018 4, 5 eo
6.8.
7.8.
8.8.
9.8. Esikoulu alkaa
10.8.
11.8.
12.8.
13.8. Kissanmaan koulun eo/Kissanmintut 17 2 Hiekkanen
14.8. Kissanmaan koulun eo / Kissankäpälät 17 2 Hiekkanen
15.8. Kissanmaan koulun eo /Aristokatit 16 2 Hiekkanen
16.8. Tahmelan pk /Päivänsäteet 20 2 Blom
17.8. Pienelän pph (omat eväät) 8 2 Tervo
18.8.
19.8.
20.8. Tammelan koulun eo 12 2 Peltola
21.8. Tammelan koulun eo 13 2 Peltola
22.8. Vuoreksen koulutalo eo/Kotkat 20 2 Kuisma
23.8. Vuoreksen koulutalo eo/Metsot  (metsäeskarit) 22 2 Lindgren
24.8. toimisto
25.8.
26.8.
27.8. Vehmaisten pk/ Keltaiset 14 2 Humalalampi-Nurminen
28.8. Vuoreksen koulutalo eo/Haukat 20 2 Kuisma
29.8. Vuoreksen koulutalo eo/Korpit 20 2 Kuisma
30.8. Raholan koulun eo /Metsätähdet 17 2 Kandell
31.8. Raholan koulun eo /Metsätähdet 17 2 Kandell
1.9.
2.9.
3.9. Talvitien pk ja koulu/ eo Lentäjät 12 2 Sarriolehto-Antila
4.9. Talvitien pk ja koulu/ eo Lentäjät 13 2 Sarriolehto-Antila
5.9. Raholan koulun eo /Metsätähdet 16 2 Kandell
6.9. Järvensivun pk /eo 12 2 Syrjä
7.9. Järvensivun pk /eo 13 2 Syrjä
8.9.
9.9.
10.9. Metsäniityn pk/eo Tuulitorni 12 2 Kiviharju
11.9. Tasanteen Kengut 4-5v 20 2 Tapper
12.9. Metsäniityn pk/eo Tuulitorni 13 2 Kiviharju
13.9. Tasanteen pk/ Nallet 4-5v 20 2 Tapper
14.9. Toimisto
15.9.
16.9.
17.9. Luhtaan pk /eo 14 2 Keskinen, Selin-Huovinen
18.9. Luhtaan pk /eo 14 2 Keskinen, Selin-Huovinen
19.9. Hallilan koulun eo /Rillirouskut 15 2 Pirtonen
20.9. Sorilan pk /eo Pöllönpesä 18 2 Kortteinen
21.9.. Toimisto/Terälahti
22.9.
23.9.
24.9. Koulukadun pk /Tenavat 9 2 Kokko
25.9. Leinolan pk /Kultalehvät (3-5v) 12 2 Forssell-Laitinen
26.9. Leinolan pk /Kultalehvät (3-5v) 12 2 Forssell-Laitinen
27.9. Raholan pk/ Kissankäpälät, viskarit 10 2 Helo
28.9. Toimisto/Terälahti
29.9.
30.9.
1.10. Metsäniityn pk ja koulu/ Karosen montessori eo 13 2 Pohjonen
2.10. Atalan koulun eo /Timantit 10 2 Valinen
3.10. Muotialan koulun eo 25 3 Huhtiniemi
4.10. Atalan koulun eo /Timantit 10 2 Valinen
5.10. Pirkanmaan ymp. kasv.päivät 5.-6.10.2018
6.10. Pirkanmaan ymp. kasv.päivät 5.-6.10.2018
7.10.
8.10. Kisapuiston pk /5v 15 2 Kumpulainen
9.10. Kisapuiston pk /5v 15 2 Kumpulainen
10.10. Ilmiöt metsässä – Syklin koulutus luontokoululla
11.10. Sammon koulun eo /Suvituulet, Salamat ja Pyrstötähdet 12 2 Lång
12.10. Sammon koulun eo /Suvituulet, Salamat ja Pyrstötähdet 12 2 Lång
13.10.
14.10.
15.10. SYYSLOMA 15.-21.10.
16.10.
17.10.
18.10.
19.10.
20.10.
21.10.
22.10. Toimisto/Terälahti
23.10. Kanjonin koulun eo/ Auringot 13 2 Lehtonen
24.10. Kanjonin koulun eo/ Kuut 13 2 Lehtonen
25.10. Kanjonin koulun eo/ Tähdet 10 2 Lehtonen
26.10. Kanjonin koulun eo/ Tähdet 10 2 Lehtonen
27.10.
28.10.
29.10. Lamminpään koulun eo/ Korpit 20 2 Lamminsivu
30.10. Hallilan koulun eo /Riemukaaret 15 3 Inberg
31.10. Lamminpään koulun eo/ Kotkat 20 2 Lamminsivu
1.11. Lamminpään koulun eo/ Kuovit 20 2 Lamminsivu
2.11. toimistopäivä /Terälahti
3.11. pyhäinpäivä
4.11.
5.11. Karosen koulutalo /Metsäniityn pk /Tähtitorni 12 2 Harju
6.11. Karosen koulutalo /Metsäniityn pk /Tähtitorni 12 2 Harju
7.11. Kissanmaan pk, 4-5v/ Lemmikit ja Kanervat 10 2 Jokinen
8.11. LYKE-tapaaminen 8.-9.11.2018 Helsinki (Luomus)
9.11. LYKE-tapaaminen 8.-9.11.2018 Helsinki (Suomenlinna)
10.11.
11.11.
12.11. Toimisto/Terälahti
13.11. Näsinpuiston pk /Huvikumpu 13 2 Harhala
14.11. Annalan koulun eo (Karonen) 15 2 Natri, Antere
15.11. Näsinpuiston pk /Huvikumpu 12 2 Harhala
16.11. Annalan koulun eo (Karonen) 14 2 Natri, Antere
17.11.
18.11.
19.11. Kaukajärven koulun eo /Ruiskaunokit ja Kanervat 14 2 Autio
20.11. Annalan koulun eo (Karonen) 15 2 Natri, Antere
21.11. Kaukajärven koulun eo /Ruiskaunokit ja Kanervat 15 2 Autio
22.11. Kaukajärven koulun eo /Ruiskaunokit ja Kanervat 15 2 Autio
23.11. toimisto
24.11.
25.11.
26.11. Svenska Barndaghemmet i Tammerfors /Hallonen 21 2 Kansli
27.11. Svenska Barndaghemmet i Tammerfors /Hjortronen 21 2 Virtaranta
28.11. Talvitien pk ja koulu/ eo Pilotit 12 2 Lahtinen
29.11. Talvitien pk ja koulu/ eo Pilotit 13 2 Lahtinen
30.11. toimisto
1.12.
2.12.
3.12. Kämmenniemi eo 14 2 Laukkanen
4.12. Kämmenniemi eo 13 2 Laukkanen
5.12. Terälahti
6.12. itsenäisyyspäivä
7.12. toimisto
8.12.
9.12.
10.12. valittavissa
11.12. Vuoreksen pk/Ilvekset  15  2  Kotisaari
12.12. valittavissa
13.12. valittavissa
14.12. toimisto
15.12.
16.12.
17.12.
18.12.
19.12.
20.12.
21.12.
22.12.
23.12.
24.12. jouluaatto
25.12. joulupäivä
26.12. tapaninpäivä
27.12.
28.12.
29.12.
30.12.
31.12. uudenvuoden aatto
1.1. uudenvuoden päivä
2.1.
3.1.
4.1.
5.1.
6.1. loppiainen
7.1. Koulu alkaa
8.1. valittavissa viikko 2
9.1.
10.1.
11.1.
12.1.
13.1.
14.1. valittavissa viikko 3
15.1.
16.1.
17.1.
18.1.
19.1.
20.1.
21.1. Ristinarkun koulun eo1/ Ankkarin aurinkoiset 14 2 Hurme
22.1. vapaa
23.1. Ristinarkun koulun eo1/ Ankkarin aurinkoiset 14 2 Hurme
24.1. vapaa
25.1.
26.1.
27.1.
28.1. valittavissa viikko 5
29.1.
30.1.
31.1.
1.2.
2.2.
3.2.
4.2.
5.2. Vehmaisten koulu ja pk /eo 23 2 Huikuri
6.2.
7.2. Vehmaisten koulu ja pk /eo 23 2 Huikuri
8.2.
9.2.
10.2.
11.2. vapaa
12.2. vapaa
13.2.
14.2. Seikkailukasvatuspäivät Pikku-Syöte 14.-15.2.2018
15.2. Seikkailukasvatuspäivät Pikku-Syöte 14.-15.2.2018
16.2.
17.2.
18.2. valittavissa viikko 8
19.2.
20.2.
21.2.
22.2.
23.2.
24.2.
25.2. Hiihtoloma 25.2.-3.3.
26.2.
27.2.
28.2.
1.3.
2.3.
3.3.
4.3. toimisto
5.3. Harjun koulun eo 17 2 Salokorpi
6.3. Olkahisen koulun eo/ Katajanmarjat 20 2 Kosonen
7.3. Atalan pk (Atala-Leinola-Orimus) 15 2 Piippo
8.3. Atalan pk (Atala-Leinola-Orimus) 15 2 Piippo
9.3.
10.3.
11.3. Etelä-Hervannan koulun eo 15 2 Talonen
12.3. Harjun koulun eo 17 2 Salokorpi
13.3. Etelä-Hervannan koulun eo 16 2 Talonen
14.3. LYKE-päivä
15.3. LYKE-päivä
16.3.
17.3.
18.3. Etelä-Hervannan koulun eo 16 Talonen
19.3. Harjun koulun eo 16 2 Salokorpi
20.3. Etelä-Hervannan koulun eo 15 2 Talonen
21.3. Etelä-Hervannan koulun eo 16 2 Talonen
22.3. Terälahti
23.3.
24.3.
25.3. Juvan pk /Timoteit 15 2 Leimu
26.3. Nekalan pk 16 2 Paattilammi
27.3. Tammelan koulun saksankielinen eo 9 2 Pursiainen
28.3. Linnainmaan pk/ Pippurit 18 2 Saukkosaari
29.3. Kämmenniemi/Terälahti pk?
30.3.
31.3.
1.4. toimisto
2.4. Leinolan koulun Aurinkotuulet 13 2 Ourama
3.4. Leinolan koulun Aurinkotuulet 13 2 Ourama
4.4. Leinolan koulun Pohjantähdet 13 2 Järvenpää
5.4. Leinolan koulun Pohjantähdet 13 2 Järvenpää
6.4.
7.4.
8.4. Tammelan koulun eo 13 2 Oikari
9.4. Villilän pk /Villikot ym. 13 2 Aho
10.4. Tammelan koulun eo 14 2 Oikari
11.4. Tammelan koulun eo 13 2 Oikari
12.4. toimisto
13.4.
14.4.
15.4. Kaukajärven koulun eo /Esikot 13 2 Vasylenko
16.4. Kaukajärven koulun eo /Esikot 14 2 Vasylenko
17.4. Kalevanharjun pk /Esikot 9 2 Viitanen
18.4. Terälahti
19.4. pitkäperjantai
20.4.
21.4. Pääsiäinen
22.4. Pääsiäinen
23.4. Toimisto
24.4. Nekalan koulun eo 11 2 Rantala
25.4. Nekalan koulun eo 11 2 Rantala
26.4. Nekalan koulun eo 11 2 Rantala
27.4.
28.4.
29.4. Nekalan koulun eo 11 2 Rantala
30.4. Nekalan koulun eo 11 2 Rantala
1.5. VAPPU
2.5. toimisto
3.5. toimisto
4.5.
5.5.
6.5. Peltovainion pk 20 2 Kiviranta
7.5. Nekala-Viinikan pk 15 2 Koskiniemi
8.5. Juhannuskylän koulun eo/Nipsut 11 2 Lähteenmäki
9.5. Nekala-Viinikan pk 15 2 Koskiniemi
10.5. toimisto
11.5.
12.5.
13.5. Aleksanterin koulun eo 10 2 Sippola
14.5. Atalan koulun eo / Auringot 10 2 Pajunen
15.5. Aleksanterin koulun eo 10 2 Sippola
16.5. Atalan koulun eo / Auringot 10 2 Pajunen
17.5. toimisto
18.5.
19.5.
20.5. Tasanteen Tikrut 10 2 Lehto
21.5. Juvan pk 15 2 Hämelehto
22.5. Pph-ryhmä 4 1 Nahkola
23.5. Kissanmaan pk/ Revontulet 14 2 Asp
24.5. toimisto
25.5.
26.5.
27.5. Pispalan koulun eo / Vaahterat 13 2 Hakala
28.5. Pispalan koulun eo / Vaahterat 13 2 Hakala
29.5. VL-juhla?
30.5. Helatorstai
31.5. toimisto
1.6. KOULU päättyy
2.6.
3.6. Ympäristötori
4.6.
5.6.
6.6.
7.6.
8.6.
9.6.
10.6. Kesäleiriviikko 1-6 -luokkalaisille
11.6.