Koulujen luontokoulukalenteri

Lukuvuosi 2018-2019

Opettaja, joka koulun kohdalla on mainittu, on meille ilmoitettu yhteysopettaja. Hänen tulisi tiedottaa päivistä muille asianomaisille opettajille koulussaan.

Ota yhteyttä sähköpostilla jos haluat vaihtaa päivää/varata uusia päiviä.

ke 15.8.2018 Kämmenniemi 4 25 oppilasta/1 opettaja Tawast
to 16.8.2018 Juhannuskylä 7a 28/3 Björkvist-Rauskanen
pe 17.8.2018 SYKLIN KOULUTUS, Vaka n.20
la 18.8.2018
su 19.8.2018
ma 20.8.2018 Juhannuskylä 7C 21/3/2  Juurikainen
ti 21.8.2018 Juhannuskylä 7E 25/1
ke 22.8.2018 Juhannuskylä 7H 25/1  Klemi
to 23.8.2018 Juhannuskylä 7F 22/2  Rajala
pe 24.8.2018
la 25.8.2018
su 26.8.2018
ma 27.8.2018 Juhannuskylä 7D 20/2  Tulosmaa
ti 28.8.2018 Metsä- tapahtuma Laikun puistossa 6-luokkalaisille  Ei ryhmää T:lahdessa
ke 29.8.2018 Juhannuskylä 7B 27/3  Niemenmaa
to 30.8.2018 Juhannuskylä 7i 20/1  Heinikainen
pe 31.8.2018 Juhannuskylä 7 25/1
la 1.9.2018
su 2.9.2018
ma 3.9.2018 Tammelan koulu erityisluokka 1-6 10/2 Kokkonen
ti 4.9.2018 Hatanpää 7A 21/2 Kalari
ke 5.9.2018 Hatanpää 7E 22/2  Kulatanen
to 6.9.2018 Hatanpää 7F 25/2  Kuisma
pe 7.9.2018
la 8.9.2018
su 9.9.2018
ma 10.9.2018 Hatanpää 7 25/1
ti 11.9.2018 Hatanpää 7B 23/2  Teini
ke 12.9.2018 Hatanpää 7C 26/2  Kauhanen
to 13.9.2018 Kämmenniemi 7C 22/1 Kuosa
pe 14.9.2018 Kämmenniemi 7 21/1
la 15.9.2018
su 16.9.2018
ma 17.9.2018 Kämmenniemi 7 21/1
ti 18.9.2018 Steiner 7 27/2 Salo
ke 19.9.2018 Steiner 7 21/2
to 20.9.2018 Kaarila 7F 21/1 Lahtinen
pe 21.9.2018 Samskolan 7 22/2 Sparv-Honkanen
la 22.9.2018
su 23.9.2018
ma 24.9.2018 Kaarila 7A 23/1  Laine
ti 25.9.2018 Kaarila 7E 20/1  Huhdankoski
ke 26.9.2018 Kaarila 7B 22/1  Valo
to 27.9.2018 Kaarila 7C 23/1  Hoivassilta
pe 28.9.2018
la 29.9.2018
su 30.9.2018
ma 1.10.2018 Kaarila 7D 21/1 Merenhovi
ti 2.10.2018 Pohjois-Hervanta 7D 20/2 Myllymäki
ke 3.10.2018 Pohjois-Hervanta 7B 19/2  Lappalainen
to 4.10.2018 Pohjois-Hervanta 7A 22/2  Rinne
pe 5.10.2018 101-polkua luontoon
la 6.10.2018 101-polkua luontoon
su 7.10.2018
ma 8.10.2018 Pohjois-Hervanta 7C 16/1 Tuominen
ti 9.10.2018 Lielahti 8B 23/1 Kähkönen
ke 10.10.2018 Ilmiöt metsässä-koulutus   n.15 Sykli
to 11.10.2018 Atala 4B 30/1 Mattila
pe 12.10.2018
la 13.10.2018
su 14.10.2018
ma 15.10.2018 Syysloma
ti 16.10.2018 Syysloma
ke 17.10.2018 Syysloma
to 18.10.2018 Syysloma
pe 19.10.2018 Syysloma
la 20.10.2018
su 21.10.2018
ma 22.10.2018
ti 23.10.2018 Linnainmaa 7E  5+1 Tamminen-Vahtera
ke 24.10.2018 Linnainmaa 7C  23+1  Ignatius
to 25.10.2018 Linnainmaa 7D  21+1  Hillo
pe 26.10.2018 Linnainmaa 7B  25+1  Hinkka
la 27.10.2018
su 28.10.2018
ma 29.10.2018 Linnainmaa 7A  25+1  Vehkaluoma
ti 30.10.2018 Linnainmaa 7F  23+1  Jaakkola
ke 31.10.2018 Takahuhti 7E Pitkänen
to 1.11.2018 Takahuhti 7D  23+1 Bister
pe 2.11.2018  toimisto
la 3.11.2018
su 4.11.2018
ma 5.11.2018 Takahuhti 7G  24+1 Kortelahti
ti 6.11.2018 Tammelan koulu 4A  29+1 Kairimo-Kanto
ke 7.11.2018 Annala/Karonen 3-4 M  27+3 Honkanen
to 8.11.2018 LYKE-tapaaminen
pe 9.11.2018 LYKE-tapaaminen
la 10.11.2018
su 11.11.2018
ma 12.11.2018 Samskolan 4  27+2 Hagfors-Vuorinen
ti 13.11.2018 Harjun koulu 4C  26+1 Tyysteri
ke 14.11.2018 Vuores 4B  21+2 Maanoja-Lintulaakso
to 15.11.2018 Vuores 4A  25+2  Piironen
pe 16.11.2018  Toimisto
la 17.11.2018
su 18.11.2018
ma 19.11.2018 Annala 4A  22+1 Kesä
ti 20.11.2018 Fista 7B  20+1 Mäki-Nevala
ke 21.11.2018 Fista 7C  18+1  Viilo
to 22.11.2018 Fista 7E  20+1  Kivistö
pe 23.11.2018 Fista 7D  20+1  Turtiainen
la 24.11.2018
su 25.11.2018
ma 26.11.2018 Fista 7A  19+1  Rantala
ti 27.11.2018 Juhannuskylä/valmistava  Pesonen/ Vuolteenaho
ke 28.11.2018 Kristillinen koulu 7  21+2 Saarinen
to 29.11.2018 VAPAA
pe 30.11.2018  Toimisto
la 1.12.2018
su 2.12.2018
ma 3.12.2018 Atala  4A  28 +1  Peltola
ti 4.12.2018 Vapaa
ke 5.12.2018  Toimisto
to 6.12.2018 Itsenäisyyspäivä
pe 7.12.2018
la 8.12.2018
su 9.12.2018
ma 10.12.2018 Toimisto
ti 11.12.2018 Vapaa
ke 12.12.2018 Tammelan koulu 1 Kärki
to 13.12.2018 Vapaa
pe 14.12.2018
la 15.12.2018
su 16.12.2018
ma 17.12.2018 Vapaa
ti 18.12.2018 Vapaa
ke 19.12.2018
to 20.12.2018
pe 21.12.2018 Koulu päättyy
la 5.1.2019
su 6.1.2019 Loppiainen
ma 7.1.2019 Koulu alkaa
ti 8.1.2019
ke 9.1.2019 Tesoma  4  28  Suutarla
to 10.1.2019 Tesoma  4  28
pe 11.1.2019
la 12.1.2019
su 13.1.2019
ma 14.1.2019 Pispala 4 Kivivuori
ti 15.1.2019 Takahuhti  4  26/1  Sompa-Hokkanen
ke 16.1.2019 Tesoma  4  36/2  Mäkipää
to 17.1.2019 Puistokoulu  10/2  Hennala
pe 18.1.2019  Varattu
la 19.1.2019
su 20.1.2019
ma 21.1.2019 Etelä-Hervanta 7 Granat
ti 22.1.2019 Etelä-Hervanta 7
ke 23.1.2019 Etelä-Hervanta 7
to 24.1.2019 Etelä-Hervanta 7
pe 25.1.2019
la 26.1.2019
su 27.1.2019
ma 28.1.2019
ti 29.1.2019 Lamminpää  4  Salonen
ke 30.1.2019 Annala 4 Puustinen
to 31.1.2019 SYKLI -koulutus
pe 1.2.2019 SYKLI -koulutus
la 2.2.2019
su 3.2.2019
ma 4.2.2019 Lamminpää  4
ti 5.2.2019 Lamminpää  4
ke 6.2.2019 Rahola  4  9/1  Ristimäki
to 7.2.2019 Fista 4 Kokkonen
pe 8.2.2019
la 9.2.2019
su 10.2.2019
ma 11.2.2019 Fista 4 Kokkonen
ti 12.2.2019 Fista 4
ke 13.2.2019 Fista 4
to 14.2.2019  Varattu
pe 15.2.2019  Varattu
la 16.2.2019
su 17.2.2019
ma 18.2.2019 Steiner 4 Salo
ti 19.2.2019 Steiner 4
ke 20.2.2019 Kaarila/Hyhky 3 Köykkä
to 21.2.2019 Takahuhti  4  28/1  Soini
pe 22.2.2019  Hatanpää  JOPO  Favorin
la 23.2.2019
su 24.2.2019
ma 25.2.2019 Talviloma
ti 26.2.2019 Talviloma
ke 27.2.2019 Talviloma
to 28.2.2019 Talviloma
pe 1.3.2019 Talviloma
la 2.3.2019
su 3.3.2019
ma 4.3.2019
ti 5.3.2019 Peltolammi 4 Karppinen
ke 6.3.2019 Kaukajärvi 4 Koski
to 7.3.2019 Kissanmaa 4
pe 8.3.2019 Kissanmaa 4 Havunen
la 9.3.2019
su 10.3.2019
ma 11.3.2019 Pispalan koulu 4 Vanhanen
ti 12.3.2019 Sammon koulu 4 Seppä
ke 13.3.2019 Kaukajärvi 4 Sinivuori
to 14.3.2019 LYKE-tapaaminen
pe 15.3.2019 LYKE-tapaaminen
la 16.3.2019
su 17.3.2019
ma 18.3.2019 Kaarila/Hyhky 4 Kemppinen
ti 19.3.2019 Kaarila/Hyhky 4
ke 20.3.2019 Talvitien pkoti ja koulu  2  19 +1  Myyllymaa
to 21.3.2019 Koiviston koulu 4B Elonen
pe 22.3.2019  Tammela  1
la 23.3.2019
su 24.3.2019
ma 25.3.2019 Olkahinen/Sorilan kt  4  15+1  Mäntyniemi
ti 26.3.2019 Lielahti 7 Häkkilä
ke 27.3.2019 Lielahti 7
to 28.3.2019 Lielahti 7
pe 29.3.2019 Puistokoulu, Sairaalakatu Lappi
la 30.3.2019
su 31.3.2019
ma 1.4.2019 Lielahti 7
ti 2.4.2019 Lielahti 7
ke 3.4.2019 Kaukajärvi erityislk Ollikainen
to 4.4.2019 Erasmus-ryhmä, Kaukajärvi   Helenius
pe 5.4.2019  Takahuhti  7  23 +1  Herrala
la 6.4.2019
su 7.4.2019
ma 8.4.2019 Kaukajärvi 7 Ollikainen
ti 9.4.2019 Kaukajärvi 7
ke 10.4.2019 Kaukajärvi 7
to 11.4.2019 Kaukajärvi 7
pe 12.4.2019  Kaukajärvi  7
la 13.4.2019
su 14.4.2019
ma 15.4.2019 Kaukajärvi 7
ti 16.4.2019 Kaukajärvi 7
ke 17.4.2019 Olkahinen 4  Manninen
to 18.4.2019 Olkahinen  4  Antonen
pe 19.4.2019 Pääsiäinen
la 20.4.2019
su 21.4.2019
ma 22.4.2019 Pääsiäinen
ti 23.4.2019 Koiviston koulu 4 Seppälä
ke 24.4.2019 Rahola 4 Thompson
to 25.4.2019 Rahola 4
pe 26.4.2019  Hatanpää  7 G  Ruokoniemi
la 27.4.2019
su 28.4.2019
ma 29.4.2019 Koiviston koulu 4 Pärkkä
ti 30.4.2019 Vappuaatto
ke 1.5.2019 Vappupäivä
to 2.5.2019 Sammon koulu, Sairaalakadun toimipiste, järvensivu ja puistokoulu 4 Carlson
pe 3.5.2019 Wivi Lönnin koulu/Aleksanteri 4 Tulasalo
la 4.5.2019
su 5.5.2019
ma 6.5.2019 Tammelan koulu 4S Pekkinen
ti 7.5.2019 Messukylä 4 Paavola
ke 8.5.2019 Messukylä 4
to 9.5.2019 Tammelan koulu 4CK Reinivaara
pe 10.5.2019 Wivi Lönnin koulu/Aleksanteri erityislk Myllymäki
la 11.5.2019
su 12.5.2019
ma 13.5.2019 Sammon koulu 7 Nokelainen
ti 14.5.2019 Sammon koulu 7
ke 15.5.2019 Sammon koulu 7
to 16.5.2019 Sammon koulu 7
pe 17.5.2019  Takahuhti  7A  24+1  Kuusipalo
la 18.5.2019
su 19.5.2019
ma 20.5.2019 Sammon koulu 7
ti 21.5.2019 Sammon koulu 7
ke 22.5.2019 Sammon koulu 7
to 23.5.2019 Normaalikoulu 4 Nissinen
pe 24.5.2019  Vihreä Lippu -juhla, Tampere
la 25.5.2019
su 26.5.2019
ma 27.5.2019 Normaalikoulu 4
ti 28.5.2019 Normaalikoulu 4
ke 29.5.2019
to 30.5.2019 Helatorstai
pe 31.5.2019
la 1.6.2019 KOULU PÄÄTTYY

ruokailu_laavulla_5

IMG_8109