Koulujen luontokoulukalenteri

Lukuvuosi 2017-2018

Opettaja, joka koulun kohdalla on mainittu, on meille ilmoitettu yhteysopettaja. Hänen tulisi tiedottaa päivistä muille asianomaisille opettajille koulussaan.

Ota yhteyttä sähköpostilla jos haluat vaihtaa päivää/varata uusia päiviä.

IMG_8109ruokailu_laavulla_5

Kevätlukukausi

ma 8.1.2018 Koulu alkaa      
ti 9.1.2018
ke 10.1.2018 Terälahti 1-2.
to 11.1.2018 Terälahti, KeTu-työryhmä keskustassa 6
pe 12.1.2018 Terälahti 5
la 13.1.2018
su 14.1.2018
ma 15.1.2018 Terälahti 3-4.
ti 16.1.2018 Terälahti 4 Pitkänen
ke 17.1.2018 Lentävänniemi 4A  28 Rekola
to 18.1.2018 Lentävänniemi 4B  26 Rekola
pe 19.1.2018  Pispala  4B 28 Apunen
la 20.1.2018
su 21.1.2018
ma 22.1.2018 Messukylä 4A  30  Lahdelma
ti 23.1.2018 Messukylä 4B  30
ke 24.1.2018 Juhannuskylä 3-4M  23 Kannisto
to 25.1.2018 Juhannuskylä 4A  24
pe 26.1.2018  Tesoma/Ikuri 2C  21 Toivo
la 27.1.2018
su 28.1.2018
ma 29.1.2018 Kämmenniemi 3  21 Tawast
ti 30.1.2018 Kämmenniemi 4  32 Tiilikainen
ke 31.1.2018 Tesoman koulu / Tesomajärven koulutalo  4-5E  10  Hakala
to 1.2.2018 Tesoma/Ikuri 4D  22 Lintonen
pe 2.2.2018  Vihreä lippu-päivä
la 3.2.2018  Tuunaa tuntisi-messut/Kaleva, työpaja
su 4.2.2018
ma 5.2.2018 Rahola 4B  28 Vesanen
ti 6.2.2018 Tesomajärven/Kalkku 4KA  18 Pakkanen
ke 7.2.2018 Pohjois-Hervanta 4C  24 Ekola-Suvela
to 8.2.2018 Koiviston koulu 4-5.  25 Viskari
pe 9.2.2018
la 10.2.2018
su 11.2.2018
ma 12.2.2018 Vehmainen 4- luokat  32 Korkeela
ti 13.2.2018 Wivi Lönnin koulu/Aleksanterin koulutalo 4A  25 Karjalainen
ke 14.2.2018 Kissanmaan koulu 4A ja 4B  38 Kärenlampi
to 15.2.2018 Koiviston koulu 4B  27 Oksanen
pe 16.2.2018
la 17.2.2018
su 18.2.2018
ma 19.2.2018 Tammela 4E  23 Kolari
ti 20.2.2018 Rahola 4A  26 Perkiömäki
ke 21.2.2018 Atala 3A  28 Peltola
to 22.2.2018 Tampereen kristillinen koulu 4  21 Hakkarainen
pe 23.2.2018
la 24.2.2018
su 25.2.2018
ma 26.2.2018 Talviloma
ti 27.2.2018 Talviloma
ke 28.2.2018 Talviloma
to 1.3.2018 Talviloma
pe 2.3.2018 Talviloma
la 3.3.2018
su 4.3.2018
ma 5.3.2018
ti 6.3.2018 Ei ryhmää Terälahdessa, Vuoreksen koululla
ke 7.3.2018 Kaukajärvi 4A  23 Sinivuori
to 8.3.2018 Kaukajärvi 4B  23  Lintusalo
pe 9.3.2018  Hatanpää/JOPO  9J  10  Favorin
la 10.3.2018
su 11.3.2018
ma 12.3.2018 Kaarilan koulu/Hyhkyn koulutalo 4A  27  Takala
ti 13.3.2018 Kaarilan koulu/Noste-ryhmä 7-9.  10  Nopanen
ke 14.3.2018 LYKE-tapaaminen/koulutus

Aamupäivällä amerikkalaisia vierailijoita Terälahdessa

to 15.3.2018 LYKE-tapaaminen
pe 16.3.2018 LYKE-tapaaminen
la 17.3.2018
su 18.3.2018
ma 19.3.2018 Annala 4  n.25  Nikunlassi
ti 20.3.2018 Annala 4  n.25
ke 21.3.2018 Kanjoni/hallila 3-4AH 21 Liikanen
to 22.3.2018 Ei ryhmää Terälahdessa, Norssissa
pe 23.3.2018 Ryhmä?
la 24.3.2018
su 25.3.2018
ma 26.3.2018 Takahuhti 4  n.22 Lyly
ti 27.3.2018 Takahuhti 4  n.22 Lyly
ke 28.3.2018 Sammon koulu/Järvensivu 4  18  Järvinen/Yli-Sikkilä
to 29.3.2018 Juhannuskylä/valmistava  7-9  20 Vuolteenaho
pe 30.3.2018 Pääsiäinen
la 31.3.2018
su 1.4.2018
ma 2.4.2018 Pääsiäinen
ti 3.4.2018 Kaukajärvi 7A  20 Lehtimäki
ke 4.4.2018 Kaukajärvi 7B  21  Yli-Rantala
to 5.4.2018 Kaukajärvi 7
pe 6.4.2018 Kaukajärvi 7D 20 Punkari
la 7.4.2018
su 8.4.2018
ma 9.4.2018 Kaukajärvi 7E  22 Vesanen
ti 10.4.2018 Kaukajärvi 7F 19 Aaltio
ke 11.4.2018 Kaukajärvi 7T 19 Hietala
to 12.4.2018 Tammela 4B 22/1 Tervo
pe 13.4.2018  Samskolan 4 28/2 Grönlund
la 14.4.2018
su 15.4.2018
ma 16.4.2018 Lamminpää 4A  24/1  Ruusunen
ti 17.4.2018 Lamminpää 4B  24/1  Alaspää
ke 18.4.2018 Lamminpää 4C  23/1  Seitsalo
to 19.4.2018 Tammela 4S  21/1  Rantanen
pe 20.4.2018  Harju 4AH 28/0 Ollgren
la 21.4.2018
su 22.4.2018
ma 23.4.2018 Annalan koulu/Karonen 4C  23/1 Vainio
ti 24.4.2018 Annalan koulu/Karonen 4D  26/1  Sirainen
ke 25.4.2018 Tammela 4CK 24/1 Lindberg
to 26.4.2018 Lielahden koulu 7C 25/1 Huttunen
pe 27.4.2018  Sammon koulu 4B  20/1 Nieminen
la 28.4.2018
su 29.4.2018
ma 30.4.2018 Vappuaatto
ti 1.5.2018 Vappupäivä
ke 2.5.2018 Sammon koulu 7B  25/1 Virtanen
to 3.5.2018 Lielahden koulu 7A 22/1 Toivonen
pe 4.5.2018  Steiner 7A  27?/2 Honkonen
la 5.5.2018
su 6.5.2018
ma 7.5.2018 Lielahden koulu 7B  22/1  Kaatiala
ti 8.5.2018 ILMIÖT RANNALLA-KOULUTUS, SYKLI  20
ke 9.5.2018 Lielahden koulu 7D 22 /1  Sirén
to 10.5.2018 Helatorstai
pe 11.5.2018
la 12.5.2018
su 13.5.2018
ma 14.5.2018 Sammon koulu 7F  21/1 Lehtonen
ti 15.5.2018 Sammon koulu 7A  24/1  Yli-Muilu
ke 16.5.2018 Ilmastokonferenssi Hki, ei ryhmää Terälahdessa
to 17.5.2018 Sammon koulu 7C  25/0  Orpana
pe 18.5.2018  Takahuhti  7B  24/1 Issakainen
la 19.5.2018
su 20.5.2018
ma 21.5.2018 Sammon koulu 7  Nokelainen
ti 22.5.2018 Sammon koulu 7
ke 23.5.2018 Sammon koulu 4A 23/1 Erholm-Rauhala
to 24.5.2018 Takahuhti 4B 21/1 Halme
pe 25.5.2018  Takahuhti  4D  24/1  Kaipainen
la 26.5.2018
su 27.5.2018
ma 28.5.2018  Lamminpää 4A 24/1 Ruusunen
ti 29.5.2018 Pirkkalassa keke-teemapäivä/työpaja
ke 30.5.2018  Steiner 7B  27?/1  Viljanen
to 31.5.2018
pe 1.6.2018 Koulu päättyy